Блог

recruteri-na-sobesedovanyy

Звідки беруться IT-рекрутери?

Для того щоб зрозуміти, як стати IT рекрутером і хто він такий, на початку слід розібратися в самому понятті рекрутингу та його відмінності від звичайного HR. Професія HR передбачає роботу з людськими ресурсами – підбір нових кандидатів на відкриті вакансії в компанію, допомога в адаптації, мотивація персоналу та проведення оцінки профпридатності.
Рекрутинг же передбачає зосередження на ринку праці, пошуку і підборі відповідних фахівців. Робота рекрутера включає пошук відповідних кандидатів, ведення переговорів з клієнтами з приводу претендентів, проведення первинних співбесід, обговорення зарплати і т.д. Рекрутингом можуть займатися і окремі фахівці з агентства, і штатні HR, в яких підбір персоналу є лише частиною обов’язків.

Специфіка рекрутингу в IT галузі

рекрутер

IT рекрутер відрізняється від звичайного рекрутера вузькою спеціалізацією. Він повинен відчувати себе у сфері високих технологій «як риба у воді», розбиратися у відповідних поняттях, особливостях тих чи інших вакансій. IT рекрутер на регулярній основі контактує з програмістами та іншими фахівцями, аналізує їхні вміння і навички, згідно з технічним завданням замовника, проводить відповідні співбесіди, де основний акцент робиться саме на технічну складову. Рекрутмент в IT передбачає не тільки знання основ підбору персоналу, але й IT термінології, відповідних методів і правил.

Професія рекрутера у сфері IT вирізняється:

  1. Гнучким графіком роботи, який не має чіткого початку і закінчення. Спеціаліст з підбору персоналу повинен працювати в тому ж часовому полі, в якому працюють програмісти, а в них часто ненормований графік.
  2. Необхідністю поглиблених знань щодо специфіки кожної професії, мови програмування. Більшість IT фахівців не перебувають у пошуку роботи, тому, щоб їх переконати, потрібно скласти відповідну пропозицію і не завжди першочерговим фактором є зарплата.

HR в IT має на увазі високий рівень стресостійкості, наявність умінь працювати у швидкому темпі, підтримувати режим багатозадачності. Далеко не секрет, що IT фахівці відрізняються своєрідними поглядами на життя, і знайти спільну мову з ними не завжди буває дуже просто. Крім цього, рекрутинг як в Україні, так і в інших країнах вимагає наявності знань англійської мови на досить високому рівні.

Кому доступна професія IT рекрутера?

как стать рекрутером

Незважаючи на деякі складності у входженні в професію, за наявності належного бажання, IT рекрутером може стати кожен:

  • спеціаліст з підбору персоналу;
  • людина, яка пройшла «IT рекрутер курси»;
  • IT фахівець і т.д.

При цьому важливо розуміти, що в межах цієї професії доведеться багато контактувати з різними людьми, користуватися тим самим фінансовим інструментом для спілкування, що й IT фахівці, постійно бути в курсі всіх новин у світі високих технологій. Натомість, дана професія дає захоплюючі завдання, корисні знайомства і хорошу заробітну плату. HR в IT сфері можна порівняти зі «шпигунством», оскільки попит в галузі істотно вищий за пропозицію, особливо, якщо мова йде про талановитих програмістів.

Якщо вас цікавить IT рекрутинг, агентство AboutHR надає послуги з підбору досвідчених розробників, бізнес-аналітиків, веб-дизайнерів і фахівців інших напрямків по всій Україні – від Запоріжжя і Харкова до Львова і Києва. Ми працюємо за договором і здійснюємо пошук відповідно до вимог, зазначених замовником у технічному завданні.