Блог

rawpixel-com-423656-unsplash

Кейс-інтерв’ю: у чому його переваги та з чим його їдять?

Кейс — це змодельована або реальна ситуація, яка відбулась у компанії, що містить проблему, що потребує рішення. Кейс-метод інтерв’ю — один з найкращих способів витягнути з апліканта ту інформацію, якої немає в резюме.

У чому ж його плюси, як його проводити і в яких випадках його варто застосувати?                                                                                                         
Переваги кейс-метода:

 • Мінімізація імовірності почути неправдиву, але бажану для співрозмовника відповідь;
 • Кейс-метод простий у використанні.

Кейс-інтерв’ю: у чому його переваги та з чим його їдять? 1  
 

Кейси корисні для оцінки аналітичних вмінь кандидата, його здатності критично мислити, дивитись на ситуацію з різних точок зору та для оцінки його компетентності для даної позиції. Крім того, таким чином роботодавець оцінює чесність апліканта: наскільки написане на папері та побачене тет-а-тет співпадає. Поставивши людину в неочікувану ситуацію, Ви матимете більше шансів побачити, якою вона є насправді.

Правила проведення кейс-інтерв’ю:

 • Проблема та ситуація повинні бути чітко змодельовані, з усіма деталями, потрібними для знаходження рішення та відповідати характеру майбутньої роботи кандидата;
 • Ситуаційний кейс повинен дати людині простір для того, щоб максимально проявити свою компетентність;
 • Проводити таке інтерв’ю повинен спеціаліст, що на власному досвіді зіштовшувався зі схожою проблемою.

Приклади правильно сформульованих кейс-запитань:

 • Опишіть свого найскладнішого клієнта. Як Ви будували з ним стосунки?
 • Наведіть приклад конфліктної ситуації та розкажіть як Ви її вирішили.
 • Ви набираєте працівників в компанію. Ви вже узгодили пропозицію про роботу з одним з претендентів. Він повідомив на попередньому місці роботи про звільнення і відпрацьовує останні дні. І тут у Вас з’являється інший претендент, який значно краще підходить на Вашу вакансію. Як Ви будете діяти?

Звісно, що на такі питання не існує правильної відповіді. Але в цьому й головний плюс кейс-інтерв’ю: Ви побачите, як Ваш потенційний співробінник обере відповідь, коли не знає правильної.

Кейс-інтерв’ю: у чому його переваги та з чим його їдять? 2

Як дізнатися більше:
Всі, хто колись проводив інтерв’ю, розуміють, що неможливо передбачити, наскільки кандидат буде намагатись обійти питання, не відповідати прямо, або ж просто залишатись загадковим…Отже, наші поради, як дізнатись більше від Вашого кандидата, такі:

 • Велика кількість інформації, з якої кандидату потрібно буде виділити ключові факти, покаже його здатність відділяти головне від другорядного;
 • У питанні або ситуації, що не мають правильної відповіді, або мають кілька рішень, обрана відповідь розкаже про кандидата та його мотиви;
 • При недостатності інформації апліканту потрібно буде додумати якусь її частину, що покаже його креативність.

Практичні поради для проведення кейс-інтерв’ю :

 • Якщо проблему порівняти з хворобою, то хороше рішення не лікує симптоми, а знаходить причину та ліквідує її, рішення повинно бути розраховане на довгостроковий період;
 • Перевірте, чи всі можливі рішення використав кандидат і чи фіксують вони дану проблему;
 • Якщо аплікант плаває в певних деталях, можна задавати йому уточнюючі питання, конкретизувати проблему;
 • Рішення, обране кандидатом, повинно відповідати його майбутнім обов’язкам.

Кейс-інтерв’ю: у чому його переваги та з чим його їдять? 3

Кейс-метод інтерв’ю використовують як самостійно при підборі персоналу, так і комбінують з іншими методами. Це залежить від позиції, на яку претендує кандидат, а також від якостей, якими він повинен володіти.

Спеціалісти AboutHR з радістю дадуть відповідь на всі Ваші питання! Якщо Ви хочете дізнатись більше про кейс-інтерв’ю або Ви маєте потребу у консультації з будь-яких питань з рекрутингу, будь-ласка, залишайте Ваше повідомлення у формі.