Блог

podbor-kandidata-na-hr

Як знайти тямущого IT-рекрутера?

Секрет того, як знайти рекрутера, одночасно і простий, і складний. З одного боку, потрібно лише підібрати фахівця, який буде сам робити те, що хотілося б отримати від нього керівництву. З іншого боку, рекрутер виступає дуже важливою частиною «механізму компанії», адже від якості кандидатів, яких він підбере, буде залежати успіх всієї організації.

Основні критерії підбору

підбір кандидата

Хто такий IT рекрутер? Це людина, яка займається пошуком і підбором розробників, дизайнерів та інших фахівців технічних професій. Він орієнтується на ІТ-ринку праці, володіє досвідом успішного пошуку і спілкування з кандидатами, проведення попереднього скринінгу, а також орієнтується в основних технологіях і специфіці їх використання. При виборі IT рекрутера рекомендується, у першу чергу, звертати увагу на такі критерії:

  1. Кваліфікаційні. Що повинен знати IT рекрутер? Кваліфікований рекрутер повинен знати, де і яким чином шукати кандидатів різної спеціалізації, орієнтуватись у тому, що цікаво технічним спеціалістам у нових проектах, чим їх можна зацікавити і яким чином будувати комунікацію. Також він повинен вміти спілкуватись із Замовником (внутрішнім чи зовнішнім), доносити інформацію про ринок та, за потреби, узгоджувати зміни в профілях посад з метою швидшого закриття вакансій.
  2. Об’єктивні. Вони включають попередні результати роботи фахівця, наприклад, кількість закритих позицій за певний період, рівень позицій, локації, в яких рекрутер має досвід, знання мов, рівень розуміння технічних аспектів тощо.
  3. Психологічні. Маються на увазі особисті характеристики, що впливають на ефективність роботи – здатність уникати конфліктних ситуацій, комунікабельність, наполегливість, наявність аналітичного мислення, відсутність особистих симпатій до претендентів і т.д.

Пошук рекрутера на штатну посаду передбачає підбір кандидата, який буде максимально відповідати всім вимогам, при цьому, повинні бути враховані реалії ринку. Зараз важливо звертати увагу не тільки на рівень освіти, а й на особистісний потенціал, можливість адаптуватися до нових реалій, здатність з легкістю залишати зону комфорту, «споживати» нові знання.

Рекомендації та тестування кандидатів

пошук рекрутера

Один з найбільш швидких і ефективних способів переконатися в професіоналізмі того чи іншого претендента – зібрати актуальні рекомендації. До речі, цей метод підходить і при підборі агентства з рекрутингу. Довіряти потрібно рекомендаціям, отриманим особисто: вони більш правдиві та цінні, ніж письмові. Найбільш оптимально звернутися за відгуком про того чи іншого фахівця до колишнього роботодавця або його підлеглого, колеги (у випадку з агентством можна зконтактуватися з поточним або колишнім клієнтом).

Утім, важливо не тільки отримати, але і правильно проаналізувати інформацію. Наприклад, людина могла звільнитися у зв’язку з поганим ставленням роботодавця, який потім може просто обмовити кандидата. Найкраще зібрати 3-5 рекомендацій і тоді проаналізувати надані відповіді – ні в якому випадку не базувати своє рішення на рекомендації від однієї людини.

Крім рекомендацій, зрозуміти, чи знає кандидат усі особливості IT рекрутингу, можна за допомогою тестування. Це може бути як теорія, так і практика.

Якщо ви ще не визначилися, чи потрібна вам окрема позиція IT рекрутера в штаті, рекомендуємо звернутися в агентство AboutHR. Ми знаємо про правильний рекрутинг все і пропонуємо комплексні послуги з пошуку та підбору IT фахівців на різні посади. Наше агентство працює на ринку багато років і має у своєму штаті виключно досвідчених рекрутерів, які закрили десятки позицій по вакансіях. У нас можна замовити як разовий підбір, так і постійний супровід за договором на взаємовигідних умовах. Ми відкриті до співпраці з компаніями різного рівня з усіх куточків України – Києва, Запоріжжя, Одеси, Львова і т.д. AboutHR – це гарантія результату в найкоротші терміни.