Блог

photo-1493689485253-f07fcbfc731b

У пошуках ідеального кандидата. Частина 3. Тактичні прийоми при проведенні кваліфікаційного інтерв’ю

В продовження нашої серії із послідовних методик та прийомів підбору кандидатів звернемо увагу на те, як зробити інтерв’ю більш ефективним.

На перший погляд, кваліфікаційне інтерв’ю може здатись незрозумілим та важким. Але насправді це не так. Головне дотримуватись правильної послідовності та застосовувати тактичні прийоми, перелічені нижче:

Тактичні прийоми при проведенні кваліфікаційного інтерв’ю

Тактичний прийом №1. Перерва в бесіді

Вам необхідно переривати кандидата. Від цього нікуди не дінешся. Вам необхідно переривати кандидата. В іншому випадку він може цілий день розповідати Вам про речі, які абсолютно не мають відношення до справи. Не виключено, що Ви можете здатись грубіяном, якщо обірвете проникливу розповідь про шум від будівництва навпроти офісу. Проте, з іншої сторони, неввічливо дозволяти кандидату загубитись у вирі власних балачок.

Є два способи перервати кандидата під час інтерв’ю – негативний і позитивний.

Негативний спосіб – показати своє незадоволення: «Зачекайте. Дозвольте Вас перервати. Повернемось до нашої розмови». Ви примусите добряче почервоніти кандидата та зруйнуєте атмосферу довіри між Вами.

Позитивний спосіб – посміхнувшись, виразити свій інтерес: «Нічого собі! Уявляю як шумно у Вашому офісі через ці будівництва!». І кандидат радісно відповість: «Так!». А Ви тим часом встигнете вставити: «Ви тільки що розповідали про запуск рекламної кампанії. Мені б хотілось дізнатись про неї більш детально. Вона була успішною?». Цей прийом називається методом рефлексивного слухання. Ви зупиняєте словесний потік без деморалізуючого ефекту.

Тактичний прийом №2. Три «П»

Як зрозуміти: досягнення, про яке розповідав Вам кандидат, насправді, було видатним, просто хорошим, непоганим чи ні про що? Використовуйте питання з трьома «П»:

  1. Як Ваші результати виглядають порівняно з результатами попереднього року? (Наприклад, Ваш кандидат розповів про продажі в 2 мільйони гривень, тоді як попереднього року продажі оцінювались в 20 мільйонів гривень)
  2. Як Ваш результат виглядає порівняно з планом? (Наприклад, Вам розповіли про продажі на 2 мільйони, а в плані було 1,3 мільйони)
  3. Як Ваш результат виглядає порівняно з результатами Ваших колег? (Ви почули про 2 мільйони і в першому місці на роботі, при чому наступний результат дорівнює лише 750 тисячам гривень)

Тактичний прийом №3. Тягни-штовхай

Люди, які дуже добре виконують свої обов’язки, зазвичай притягують нові можливості. А людей, які справляються зі своїми обов’язками дуже посередньо, скоріш за все стараються змістити з посади. Не радимо наймати людину, «витиснуту» з 20% і більше попередніх місць.

Як це зрозуміти? На запитання «Чому Ви звільнились?», як правило, дають два варіанти відповідей:

  1. Витиснули. «Це важко пояснити». «Мені пора було змінити місце». «Ми не змогли вжитись із керівником». «Василю дали підвищення, а мені ні». «Моя роль була вичерпана».
  2. Притягнули. «Мене переманив наш найбільший клієнт». «Мій керівник запропонував мені більш високу посаду». «Наш СЕО попросив мене очолити новий напрямок». «Колишній колега перейшов на іншу роботу до конкурентів і запропонував мою кандидатуру своєму керівнику».

Не бійтесь застосовувати перелічені тактичні прийоми. Вони зможуть полегшити та прискорити процес кваліфікаційного інтерв’ю в десятки разів. Більше на цю тему у наступній статті!

Джерело: Who: The A Method For Hiring + досвід AboutHR