Блог

roman-bozhko-251947

У пошуках ідеального кандидата. Частина 2. Кваліфікаційне інтерв’ю. Продовження.

Розглянемо другу частину запитань для кваліфікаційного інтерв’ю:

  1. Що Ви можете сказати про тих, з ким Вам доводилось працювати?
  2. Чому Ви пішли з попереднього місця роботи?

Кваліфікаційне інтерв’ю

Розшифровуємо:

1. Таке питання можна назвати «загрозою перевірити рекомендації». Щоб отримати результат, Вам необхідно виконати все в точному порядку та формулюванні.

Для початку, попросіть кандидата назвати ім’я його попереднього керівника. Можна навіть попросити продиктувати його для Вас по буквах і демонстративно записати. «Як Ви сказали: Микола Іваненко? І, В, А, Н, Е, Н, К, О – правильно?». Таким трюком Ви даєте зрозуміти найважливіше: Ви дійсно можете зателефонувати цій людині, тому це в інтересах кандидата сказати Вам правду.

І лише після цього запропонуйте описати, як воно було працювати під керівництвом Миколи Іваненка. Найбільш позитивний варіант – це ода колишньому керівнику, його підтримці та уважному ставленню. Нейтральна відповідь дає сигнал про щось несказане. Найгірший варіант – перший керівник був пустим місцем, інший – не поважав, а третій – та і взагалі негідник.

Тепер запитайте: «Які Ваші якості пан Іваненко оцінить найбільше?». Будьте уважні: саме «оцінить», а не «оцінив в би»! Це знову дає кандидату розуміння того, що в цьому випадку краще правда.

Звичайно, нема 100% гарантії, що цей метод буде працювати. Адже є кандидати, які будуть наполягати на тому, що вони поняття не мають, як саме їх опише пан Іваненко. Саме для таких Вам буде необхідно ще раз переформулювати питання – «У Вас є якість здогадки на цей рахунок?», «А як він реагував на Ваші звіти?», «А як він себе поводив у неофіційному спілкуванні? Чи щось казав?», «Як Ви думаєте, що він говорив про Вас іншим працівникам?» і т.д.

2. Це питання повинне відкрити сокровенні таємниці Вашого кандидата. Чи був він активним, чи намагався просуватись по кар’єрних сходинках, чи переходив на іншу роботу на запрошення, чи був звільнений?

Зрозуміло, що керівники цінують своїх хороших працівників більше, ніж посередніх. Це важлива деталь, яка дозволить зрозуміти, чи кандидат звільнився будучи успішним на своїй роботі (це ознака професіонала високого класу), чи він був змушений піти, тому що керівник не захотів гідно оцінити його вклад  (ознака дуже посереднього працівника).

Не приймайте такі відповіді, як «Ми з керівником не зрозуміли один одного». Це не відповідь. Копайте глибше, доки не отримаєте повну картину того, що сталось.

Адже, як показує досвід, формулювання причини звільнення, як «філософські розбіжності з керівником», для одного з кандидатів на посаду керівника відділу маркетингу виявилось отриманням 20-тититисячної партії корпоративних брошур із спотвореним логотипом  чи перехід на інше місце роботи виключно через начебто запропоновану в тричі більшу зарплату.

Не бійтесь запитань – «Чому так сталось?», «Якими були Ваші дії?», «Чим Ви керувались в той момент?» і т.д. Звичайно, ці питання будуть різними для кожної ситуації, але головне з них це – «Чому?».

Джерело: Who: The A Method For Hiring + досвід AboutHR