Блог

Digital HR технології

TECH тренди в рекрутингу (технології в рекрутингу)

Сучасний світ характеризується мінливістю, те що актуальне сьогодні, завтра може бути незатребуваним. Саме тому важливо оперативно реагувати на тренди, щоб бути попереду конкурентів. Сьогодні важлива гнучкість, а цінність несе не ідея, а її реалізація. Пропонуємо tech-тренди в рекрутингу 2020 року, на які слід звернути увагу.

Рекрутинговий маркетинг або маркетинг в рекрутингу

Рекрутинговий маркетинг – це комплекс стратегічних і тактичних кроків, які робить компанія для того, щоб знайти, залучити і зацікавити таланти ще до того, як вони зацікавляться певною вакансією і відправлять в компанію своє резюме. Інша назва – до-аплікаційний (від анг. Слова “apply” – подати аплікацію, заявку на вакансію) метод залучення талантів.

На сьогодні рекрутинговим маркетингом займається більшість компаній, у яких досить інтенсивний процес рекрутингу (від 5-10 вакансій в місяць) або ж які потребують кандидатів, на яких високий попит на ринку – керівники, фахівці зі знанням іноземних мов, IT-фахівці, фінансові менеджери, інженери і т.д. Серед клієнтів агентства AboutHR вже є вакансії рекрутерів-маркетологів, які займаються залученням кандидатів і формуванням позитивного іміджу компанії в їхніх очах.

Інструменти, використовувані в рекрутинговому маркетингу, складають дві основні групи. Перша група – це діджитал інструменти:

 • smm в фейсбуці та інстаграмі
 • реклама в фейсбуці та інстаграмі
 • контекстна реклама
 • банерна реклама на джоб-сайтах
 • пошукова оптимізація сторінок з вакансіями на сайті компанії
 • канали та реклама в youtube
 • інші інструменти рекрутингу та діджитал-маркетингу.

Друга група – це off-line інструменти:

 • meet-ups в компанії
 • участь в ярмарках вакансій
 • участь в конференціях та інших заходах для кандидатів.

Тренди в рекрутингу 2020 року – автоматизація рекрутингу

HR тренди 2020

Автоматизація підбору персоналу дозволяє підвищити ефективність роботи рекрутерів, скоротити витрати на пошук і залучення нових співробітників. Наприклад, агентство AboutHR для автоматизації рекрутингових процесів користується програмою CleverStaff – це продукт української компанії, який дозволив прискорити роботу рекрутерів агентства на 30%. Використання даного софту дозволило нам зменшити ймовірність помилок при роботі з кандидатами, зберегти історію роботи з кожним фахівцем. Подібні програми зручні тим, що в системі можна працювати без прив’язки до конкретного робочого місця в будь-якій точці світу, встановлювати плани і завдання, контролювати роботу співробітників за допомогою детальних звітів.

Інші популярні Digital HR технології:

 1. Чат-боти. Це спеціалізовані програми, які здатні спілкуватися з користувачами по заданих раніше алгоритмах, імітуючи роботу людини. Вони здатні надати істотну допомогу при підборі і пошуку персоналу. Звичайно, HR-боти ще довго не зможуть повноцінно замінити висококваліфікованого HR-фахівця, однак, ігнорувати такий інструмент не варто. Це ж можна сказати і про спеціальні ШІ програми, які обробляють великі обсяги інформації, підбираючи потенційних кандидатів за заданими критеріями. Рекрутеру залишається тільки проаналізувати зібрані програмою дані, не витрачаючи свій час на монотонні операції.
 2. Телеграм-канали для генерації потенційних кандидатів. HR тренди 2020 не можна уявити без згадки телаграму. Сьогодні практично у кожного агентства з рекрутингу є свій канал. Однак, щоб цей метод приносив користь, необхідно приділяти достатньо часу для створення якісного контенту і залучення аудиторії.
 3. Відеоінтерв’ю. Суть даного методу дуже проста – кандидат повинен на відео записати відповіді на питання і надіслати його рекрутеру. Звичайно, відеоінтерв’ю не здатне повністю замінити особисту бесіду, але прекрасно підходить для проведення первинного відбору.

Діджіталізація HR та рекрутингу – це те, на що має звернути увагу кожне рекрутингове агентство, HR відділ. Це не модні слова, а працюючі технології, які застосовуються вже багатьма організаціями. Наше агентство не виняток. Ми надаємо послуги з підбору персоналу, використовуючи кращі методики та сервіси. У нас можна замовити одиничну послугу і супровід за договором в Києві та інших містах України.