Блог

преимущества сотрудничества с рекрутинговыми агентствами

Схема співпраці з рекрутинговими агентствами та середня вартість послуг

Послуги позаштатних рекрутерів з пошуку кваліфікованих фахівців вигідні, як компаніям, які наймають працівників вкрай рідко, так і фірмам, що регулярно наймають нових співробітників, в чому полягають основні переваги співпраці з рекрутинговими агентствами. У першому випадку можна істотно заощадити на оплаті праці внутрішнього рекрутера, у другому – рекрутингове агентство готове  допомогти оперативно і якісно закрити будь-яку кількість вакансій.

При зверненні до позаштатного рекрутера замовник повинен:

  • Надати вичерпну інформацію про компанію;
  • Вказати контактну особу;
  • Сформувати технічне завдання, тобто підготувати детальний опис вакансії з вимогами до кожного окремого кандидата;
  • Вказати очікувані терміни закриття вакансії і т.д.

Далі відбувається обговорення деталей співпраці і підписання договору. Після того, як рекрутери приступлять до роботи, замовник буде отримувати резюме кандидатів які підходять під критерії і коментарі фахівця. Професійне агентство завжди готове озвучити замовнику середню кількість кандидатів, яку буде потрібно розглянути, перш, ніж зробити вибір. Ефективний підбір персоналу дозволяє тримати цей показник на позначці 3-8 чоловік. Відповідно до досвіду AboutHR, близько 7% всіх вакансій закривається з першого кандидата.

Якщо після розгляду понад 8 фахівців, замовнику не вдається підібрати собі співробітника, то між ним і рекрутинговим агентством відбувається перегляд вимог до вакансії – необхідно переконатися, що очікування замовника, розуміння рекрутерів і реалії ринку співпадають.

Рекрутингові агентства здійснюють ефективний пошук співробітників, надають інформацію про поточну ситуацію на ринку, рівень заробітної плати, кількість фахівців і зацікавлених осіб, можливі причини відмови, дають оцінку шансів знайти підходящого співробітника. Також позаштатний рекрутер допомагає в підготовці співбесід між замовником і кандидатами.

Гонорар за послуги рекрутингового агентства включає наступні нюанси:

переваги співпраці з рекрутинговими агентствами

  1. Позаштатні рекрутери беруть оплату виключно за закриті вакансії. Це одна з вагомих переваг співпраці з рекрутинговими агентствами.
  2. Вартість послуг залежить від того, як працює рекрутингове агентство, рівень кваліфікації його співробітників, наявність гарантій, види категорій персоналу.
  3. Підбір фахівців з високим рівнем кваліфікації обійдеться компанії від 15 до 20 відсотків від річної зарплати кандидата. Деякі рекрутери пропонують дешевші послуги, але без відповідних гарантій. Міжнародні організації беруть до 25 відсотків.
  4. При мас-рекрутингу вартість залучення одного кандидата обійдеться в 0,5-1 місячну заробітну плату.

Надійні агентства готові надати замовнику гарантії на фахівців – до 6 місяців, в залежності від рівня вакансії.

Терміни закриття вакансій і переваги співпраці з рекрутинговими агентствами

Одне з найбільш поширених питань в контексті, чим займається рекрутингове агентство, як воно працює, це, звичайно, терміни закриття вакансій. Для підбору IT-фахівців потрібно в середньому 2-3 тижні, фахівців в сфері маркетингу, фінансів, логістики і т.д. – 3-5 тижнів. Пошук кандидата на керівні посади може зайняти до 12 тижнів.

Згідно з даними LinkedIn, лише 12% кандидатів займаються активним пошуком роботи, а близько 85% відкриті до пропозицій. Рекрутингові агентства не чекають, коли кандидати самі звернуться, а користуються прямим пошуком, знаючи де і як шукати потрібних фахівців. Завдяки такому підходу позаштатний рекрутер здатний закрити вакансію протягом декількох тижнів, в той час, як штатні співробітники можуть займатися пошуками протягом багатьох місяців.