Блог

Робота в офісі чи на фрілансі?

Повернення в офіс після роботи на фрілансі є зазвичай болючою темою. Це стосується як кандидатів, що повинні почати дотримуватись певних правил та норм, так і роботодавців, які не знають чого чекати від людини, що певний час «перебувала у вільному плаванні». То як же зрозуміти, що колишній фрілансер все-таки готовий надягнути білий комірець та стати частиною великої корпорації?

Дізнайтесь про мотивацію кандидата для зміни роботи на фрілансі на офіс

Якщо потенційний працівник якийсь час працював в офісі, потім перейшов на фріланс, а тепер знову повертається в офіс, постає питання: а чому він це робить? Дізнайтесь, чому саме він вирішив повернутися в офіс. Звісно, якщо ви запитаєте це напряму, то не отримаєте правдивої відповіді. Але слід зауважити, що на повернення в офіс людину може наштовхнути кар’єрна невдача. Якщо ж кандидат говорить, що він вбачає в зміні саморозвиток, хоче набратись досвіду або ж стати частиною чогось більшого — людина справді вмотивована. (Якщо вас цікавлять більш детальні поради щодо визначення мотивації, залишайте ваше питання у формі.)

Як у кандидата з самоорганізацією та плануванням?

Розпитайте:

  • як кандидат справлявся зі своїми завданнями та як для цього розподіляв свій час;
  • наскільки продуктивною була його робота;
  • чи вміє він ставити список цілей та вкладатись в дедлайни.

Людині, яка працює сама на себе, потрібно тримати свій тайм-менеджмент на високому рівні. Якщо в вашого кандидата це справді так, тоді він організований і це є тільки плюсом для вашої компанії.

Зверніть увагу на конкретні проекти, які виконував кандидат, рекомендації замовників

В успішного фрілансера обов’язково повинні бути позитивні відгуки клієнтів. Чи все він робив вчасно? А як щодо якості роботи? Чи задоволеними були замовники? Якщо вони ще й можуть дати особисту рекомендацію телефоном, або листом на пошту — це великий плюс. Якщо ж, пропрацювавши два роки, кандидат не має жодної рекомендації — це вже застереження.

Особисті якості

Якщо людина ненавидить, коли їй дають завдання, або ж просто не може працювати на когось — їй категорично не можна працювати в офісі, навіть якщо йдеться про керівні посади. Таке може викликати ланцюг конфліктів в організації. Слід детально дослідити особисті якості вашого кандидата, щоб зрозуміти, чи це саме той тип особистості, що вам потрібен.

 

Якщо в людини в резюме написано «фрілансер» — це ще не табу. Організувати себе, свій час і свою роботу таким кандидатам набагато складніше, тож якщо вони професіонали своєї справи, то зможуть чудово доповнити вашу команду! 

Якщо у вас виникли запитання з даної теми чи не тільки, будь ласка, залишайте їх у формі, спеціалісти рекрутингової агенції AboutHR завжди на зв’язку!