Блог

будущее IT-индустрии

Майбутнє ІТ індустрії

Впродовж останнього десятиліття інформаційні технології стали розвиватися ще швидше. Вони відіграють вирішальну роль в багатьох сферах діяльності людини. Така цифровізація сприяє виникненню нових спеціальностей.

Яке ж майбутнє ІТ чекає на нас і які ІТ професії будуть користуватися попитом в найближчий час? Спробуємо зробити прогноз для ринку праці.

Які сучасні ІТ спеціальності продовжать бути актуальними?

Багато перспективних напрямів в ІТ можна вже простежити на ринку праці. Все більш популярною стає технологія віртуальної реальності, тому архітектори та дизайнери віртуальних світів не залишаться без роботи в найближчі 10-20 років. Дана сфера продовжує стрімко зростати, окрім розваг їй знаходять також інше застосування. Професія архітектора передбачає наявність творчого потенціалу і ґрунтовних знань в сфері ІТ, розуміння технології віртуальної реальності. Вже зараз дизайнери віртуальних світів користуються великим попитом в медицині, будівництві, оборонній промисловості, сфері освіти та розваг. 

перспективні напрямки в IT

Інші перспективні напрями в ІТ:

  1. Розробники нейроінтерфейсів. Це вузькі спеціалісти, які займаються розробкою інтерфейсів для управління мобільними телефонами та «розумними домами» за допомогою нервових імпульсів. Кандидат на цю посаду повинен володіти не тільки знанням про інформаційні технології, але й добре розбиратися в психології, фізіології та неврології. На даний момент такими розробниками цікавляться медики, військові та вчені.
  2. Цифрові лінгвісти. Спеціалісти, які займаються створенням систем, що розпізнають мову або текст і перекладають їх на зрозумілу мову. Їх діяльність спрямована на забезпечення комфортного та ефективного спілкування між ШІ та користувачем. Для цієї роботи необхідні знання в сфері програмування, лінгвістики, статистики та Big Data.

Вище описані перспективні напрями в ІТ вже зараз переходять з категорії потенційно актуальних в незамінні.

Майбутнє ІТ – які професії виникнуть в декілька найближчих десятиліть

Цифровізація суспільного життя сприяє тому, що все більше злочинців переходить в віртуальний світ. Саме тому в найближчі роки виникне великий попит на кіберслідчих. Це спеціалісти, які займаються попередженням і розслідуванням протиправних дій в мережі. Фактично, ця професія вже з’явилася, але поки вона не надто поширена і заслуговує місце саме в цьому розділі.

будущее IT технологий

Інші професії майбутнього в сфері ІТ:

  1. Консультант з індивідуальної безпеки в мережі. Цей фахівець буде займатися аудитом цифрових профілів людей і консультаціями, як забезпечити конфіденційність.
  2. Майбутнє ІТ технологій з великою ймовірністю буде неможливе без «Дизайнерів емоцій». Вони будуть відповідати за вивчення того, як подача інформації впливає на емоційний фон людини, її рішення та вибір. Фактично, “Дизайнер емоцій” – це програміст та психолог в одній особі.
  3. ІТ медик. Ця професія буде об’єднувати медицину, інформаційні технології та Big Data.

Якшо ваша компанія вже потребує пошуку кандидатів з все ще рідкісних ІТ професій, звертайтеся в агенство рекрутингу AboutHR.  Ми спеціалізуємся на ІТ і готові підібрати кандидатів на будь які вакансії в даній сфері. Наше агенство надає послуги у всіх великих містах України. Звертаючись до нас, ви можете розраховувати на повний супровід та високий рівень професійності. Ми гарантуємо результат та повне дотримання обов’язків, вказаних в договорі.