Блог

Cafeglobe_044314work_sweden_1

Коротко про HR-тренди

Ну що, заглянемо одночасно в минуле і майбутнє?

HR-тренди 2017 року чимось схожі на тренди попередніх років. Тобто настав час перевірити – як саме вони були застосовані та чи були ефективними.

Основні HR-тренди 2018

Багатофункціональність

Із розвитком технологій втрачаються межі обов’язків тієї чи іншої професії. Адже рекрутер сьогодні повинен вміти гарно спілкуватись, розуміти певні технології програмування, вміти створювати привабливий контент, розуміти психологію, «читати між рядками» і т.д.

Це в певному сенсі, свобода. Адже маючи колег на однакових позиціях можна розподіляти сфери відповідальності, тобто в кого що краще виходить та цим оптимізувати робочі процеси в компанії.

Thinking out of the box.

Канали спілкування із кандидатами

Сьогодні це спілкування відкрило для себе багато нових шляхів. З одного боку, соціальні мережі та месенджери полегшили спілкування, а з іншого – кандидати стали більш закритими та набагато обережніше реагують на всі пропозиції.

Це сталось через те, що деякі рекрутери не бачать меж особистого простору кандидатів та можуть нахабно в нього увірватись.

Важливо розуміти, що:

  • потрібно зясовувати зручний для кандидата час для спілкування;
  • завжди говорити коротко і по суті;
  • не тиснути на кандидата і не засипати його мільйонами повідомлень.

Освіта онлайн

Це вже всім відома тема. Цінність нових знань та навичок дуже висока сьогодні. І цінність таких працівників, які постійно навчаються та не зупиняються на досягнутому, теж.

Мотивація працівників до навчання дуже важлива і шукайте таких, для яких це постане принциповим питанням.

Для прикладу можна застосувати такі ресурси, як: Edx/Coursera/Prometeus/Udemy/Future Learn

Наймолодші учасники команди

Вже всі наслухались про міленіалів, які вони розумні та як ними важко керувати. Але молоді покоління бачать світ під зовсім іншим кутом.

Важливо, щоб старші покоління навчались у молодих. Адже зовсім юні професіонали можуть розповісти про нові цікаві додатки, запропонувати як покращити процеси в компанії.

Особливо – стажери. Це унікальна сила, завдяки якій ви можете бути попереду. Люди із неймовірною завзятістю та натхненням до роботи.

Що ж тоді чекати від 2018 року?

Ще більше автоматизації

Оптимізація робочого часу не те, що важлива сьогодні – вона необхідна. Excel, написання «холодних листів» і т.д. відходить на другий план. CRM-системи не те що покращують всі процеси в роботі, вони їх спрощують і дають вам більше часу на інші речі.

Чат-боти – це класно, але тільки тоді, коли їх не забагато і вони «розумні», а не готові продати вам піцу у взуттєвому магазині. Вони особливо корисні в соціальних мережах, а ще точніше – їх месенджерах. Самотужки написати код бота у Вас швидко не вийде, але є доволі зрозумілі інструменти – ChattyPeople, MEOKAY.

Благополуччя працівників & унікальне робоче середовище

Компанії придумують все нові і нові винагороди для того, щоб приваблювати хороших кандидатів. Але що дійсно важливо для працівників сьогодні, це комфортне робоче середовище, де цінується їхній вклад, і де повністю відсутній “harassment” у будь-яких його проявах.

Усі ці тенденції вказують на дещо краще робоче місце для всіх нас у 2018 році, і в той час, як у компаній є нові виклики, щоб зробити це можливим, вони, імовірно, будуть винагородженні більшою продуктивністю та більшою лояльністю працівників.

Гнучкий графік

Хтось скаже, що це підвищує продуктивність, оскільки працівники мають право вибору у плануванні власного робочого часу. А хтось скаже, що це знижує відчуття приналежності до робочого процесу у працівників, і відповідно, ефективність знижується.

Проте сьогодні для роботодавців важливо розуміти баланс особисте життя/робота. Але проблема в тому, що кожна компанія має своє унікальне робоче середовище, створене його ж працівниками. І для того, щоб знайти цей баланс, ТОП менеджменту необхідно застосовувати різні практики, проводити тести і слідкувати за результатами. Адже один гнучкий графік, який ідеально підійшов для однієї компанії, може бути абсолютно неефективним для іншої.

То що, йдемо в ногу з часом чи відстаємо по повній? 2017 нам показав цінність технологій і цінність працівників, допоміг вийти за рамки та певною мірою їх дотримуватись. Цікаво, яким ж буде 2018 для HR-комюніті!