Блог

rawpixel-com-423656-unsplash

Кейс-інтерв’ю: у чому його переваги та з чим його їдять?

Кейс — це змодельована або реальна ситуація, яка відбулась у компанії, що містить проблему, що потребує рішення. Кейс-метод інтерв’ю — один з найкращих способів витягнути з апліканта ту інформацію, якої немає в резюме.

У чому ж його плюси, як його проводити і в яких випадках його варто застосувати?                                                                                                         

Переваги кейс-метода

 • мінімізація імовірності почути неправдиву, але бажану для співрозмовника відповідь;
 • кейс-метод простий у використанні.

Кейс інтерв’ю

Кейси корисні для оцінки аналітичних вмінь кандидата, його здатності критично мислити, дивитись на ситуацію з різних точок зору та для оцінки його компетентності для даної позиції. Крім того, таким чином роботодавець оцінює чесність апліканта: наскільки написане на папері та побачене тет-а-тет співпадає. Поставивши людину в неочікувану ситуацію, Ви матимете більше шансів побачити, якою вона є насправді.

Правила проведення кейс-інтерв’ю

 1. Проблема та ситуація повинні бути чітко змодельовані, з усіма деталями, потрібними для знаходження рішення та відповідати характеру майбутньої роботи кандидата.
 2. Ситуаційний кейс повинен дати людині простір для того, щоб максимально проявити свою компетентність.
 3. Проводити таке інтерв’ю повинен спеціаліст, що на власному досвіді зіштовшувався зі схожою проблемою.

Приклади правильно сформульованих кейс-запитань

 • Опишіть свого найскладнішого клієнта. Як Ви будували з ним стосунки?
 • Наведіть приклад конфліктної ситуації та розкажіть як Ви її вирішили.
 • Ви набираєте працівників в компанію. Ви вже узгодили пропозицію про роботу з одним з претендентів. Він повідомив на попередньому місці роботи про звільнення і відпрацьовує останні дні. І тут у Вас з’являється інший претендент, який значно краще підходить на Вашу вакансію. Як Ви будете діяти?

Кейс інтерв’юЗвісно, що на такі питання не існує правильної відповіді. Але в цьому й головний плюс кейс-інтерв’ю: Ви побачите, як Ваш потенційний співробінник обере відповідь, коли не знає правильної.

Як дізнатися більше

Всі, хто колись проводив інтерв’ю, розуміють, що неможливо передбачити, наскільки кандидат буде намагатись обійти питання, не відповідати прямо, або ж просто залишатись загадковим…Отже, наші поради, як дізнатись більше від Вашого кандидата, такі:

 1. Велика кількість інформації, з якої кандидату потрібно буде виділити ключові факти, покаже його здатність відділяти головне від другорядного.
 2. У питанні або ситуації, що не мають правильної відповіді, або мають кілька рішень, обрана відповідь розкаже про кандидата та його мотиви.
 3. При недостатності інформації апліканту потрібно буде додумати якусь її частину, що покаже його креативність.

Кейс інтерв’ю

Практичні поради для проведення кейс-інтерв’ю

 • Якщо проблему порівняти з хворобою, то хороше рішення не лікує симптоми, а знаходить причину та ліквідує її, рішення повинно бути розраховане на довгостроковий період.
 • Перевірте, чи всі можливі рішення використав кандидат і чи фіксують вони дану проблему.
 • Якщо аплікант плаває в певних деталях, можна задавати йому уточнюючі питання, конкретизувати проблему.
 • Рішення, обране кандидатом, повинно відповідати його майбутнім обов’язкам.

Кейс-метод інтерв’ю використовують як самостійно при підборі персоналу, так і комбінують з іншими методами. Це залежить від позиції, на яку претендує кандидат, а також від якостей, якими він повинен володіти.

Спеціалісти AboutHR з радістю дадуть відповідь на всі Ваші питання! Якщо Ви хочете дізнатись більше про кейс-інтерв’ю або Ви маєте потребу у консультації з будь-яких питань з рекрутингу, Ви можете зв’язатись із нами через онлайн-консультанта або за допомогою електронної пошти.