Блог

IMG_7956

Хочеш стати рекрутером? Запитай мене як!

Ділиться Маріанна Гринишин, засновник та керівник AboutHR-Executive&Talent Search

З мого досвіду, кандидати, які починають свою кар’єру в рекрутингу, досить віддалено уявляють собі як виглядає ця професія і чим щодня займається рекрутер. Хоча, професія загалом, особливо ІТ напрямок, користується неабиякою популярністю. 

Що ж, на правах профорієнтації, тільки для вас, і тільки сьогодні розповідаю, що роблять рекрутери на щодень і які якості допоможуть досягти успіху в професії. 

Основні кроки щоб стати рекрутером 

Не святі горщики ліплять! Успішним рекрутером можна стати, роблячи прості речі. Перелічу основні.  

  1. Робота рекрутера, ІТ чи не ІТ, це в першу чергу РОБОТА, на жаль, Багато Роботи! 🙂 Коли заходить нова вакансія, потрібно щодня опрацьовувати десятки кандидатів, щоб відібрати потрібних за вимогами. Кандидати знайдені – чудово! Наступний челендж – чи буде їм цікава вакансія. Залежно від попиту на певного спеціаліста, зацікавленим може бути лише 1 з 20-30, що відповідають за вимогами. Розуміємо, що без терплячості і наполегливості тут не обійтись. 
  2. Самоорганізація, темп, цілеспрямованість йдуть разом з працелюбністю і наполегливістю. Складаємо план на день – пошук кандидатів, перший контакт, інтерв’ю, презентація клієнту. Кожна ланка неможлива без попередньої. Знайшов кандидата, що відповідає усім параметрам, дзвони/пиши, домовляйся на інтерв’ю. Не зробиш цього зараз – за годину його може знайти інший рекрутер. 
  3. Розуміння пріоритетів. В рекрутера в роботі може бути від 3 до 7 вакансій різної складності. Як організувати час, якщо в тебе лише 8 робочих годин в день, а на одну вакансію години явно мало? Тут допоможе розумінням стадії проекту, терміновості, завантаженості клієнта, наявності кандидатів в розгляді і т.д. Не знаєш цих даних сам – питай у колег. Почав з однієї вакансії, дав кандидата, можна переходити до наступної. Працювати над всім одночасно призведе до нульового результату. 
  4. Бажання і вміння критично мислити. Рекрутинг – не математика. Тут не введеш стандартну формулу, яка дасть тобі бажаний результат. Потрібно експериментувати з пошуковими запитами, з ресурсами для пошуку, з побудовою повідомлення для кандидата, яке б привернуло його увагу, із запитаннями на інтерв’ю, форматом презентації кандидата замовнику. Як в рекламі Ревлон – Flex, flex, flex! Гнучкість думок і підходів у спілкування позбавляють рекрутера непотрібної роботи і економлять час. Немає стандартних вакансій, як немає і стандартних рішень для їх закриття! 
  5. Не боятись. Помилка – це ніщо, якщо вона дає нам досвід! Усвідомлена помилка і зроблені висновки формують досвід. Рекрутер постійно пише і дзвонить незнайомим людям. Як говорити з цим кандидатом? А чи зручно йому саме зараз? А в якому він настрої? Не подзвониш – не дізнаєшся.  

Що далі?

І лише після цього йдуть такі речі, як знання основ психології, методик оцінки hard skills і soft skills, і, як часто кажуть кандидати, “бажання працювати з людьми”. Про англійську не говоримо, це загалом must have, принаймні в моїй реальності.

Як бачите, я ніде не написала, що рекрутер повинен добре розбиратися в певних сферах, наприклад, розрізняти Java від Javascript, і знати, що юрист з питань податків мало що розуміє в питаннях інтелектуальної власності, чи що таке rolling forecart і яка сертифікація повинна бути у авіаційного інженера. Це все важливо, але це можна загуглити і досить швидко розібратись. А от особисті якості, які я визначила вище, не нагуглиш і виробляються вони шляхом роботи над собою. 

І так, робота рекрутера дійсно цікава, і вона дійсно гарно оплачується. Але майте на увазі, цікаво не значить легко, а великі гонорари платять не за будь-якого кандидата. 

Цікаво спробувати себе? Пиши мені на mh@abouthr.com.ua