Блог
Адаптація в колективі: як не згоріти на новому місці роботи?
На новому місці роботи всі рівні: і досвідчений, впевнений в своїх силах фахівець, і абсолютний новачок у своїй справі. Кожному з них доведеться починати все заново, завойовувати авторитет і повагу в новому колективі.
ТОП менеджмент багатьох компаній часто спеціально заохочує здорову конкуренцію між своїми співробітниками, вважаючи це відмінним стимулом до плідної праці. Якщо ви почали пошук роботи, об’єктивно оціните свої здібності і подумайте, наскільки важким для вас може стати перший період на новій роботі.
Якщо ви вважаєте, що вам це під силу, то вивчення короткої інструкції від рекрутера по впровадженню в новий трудовий колектив і AboutHR точно не буде зайвим.
Адаптація в колективі: давайте познайомимося
Почати вникати в особливості корпоративної культури того чи іншого підприємства слід ще під час пошуку нового місця роботи:
- Важливо відразу налаштувати себе, що вам навряд чи вдасться знайти місце роботи, на якому вас влаштовувало б абсолютно все: і начальник, і зарплата, і колектив. Потрібно вибрати щось найбільш значуще для вас і орієнтуватися на ці показники при пошуку роботи.
- Зберіть максимальну кількість інформації про компанії, які вам сподобалося. Благо, зараз це зробити набагато легше, ніж раніше. В Інтернеті обов’язково знайдуться відгуки колишніх співробітників цієї організації.
- Будьте готові до того, що багато компаній, слідуючи своїй бізнес-стратегії, спеціально влаштовують новому співробітнику стресові ситуації. Їх потрібно просто прийняти і пережити, постаравшись показати себе в кращому світлі. Пізніше ситуація покращиться і умови роботи стануть значно комфортнішими.
- Ні в якому разі не прикрашайте свою трудову біографію при влаштуванні на нове місце роботи. Повірте, що роботодавці, які поважають себе, зроблять все можливе, щоб ввести вас в курс справи і навчити тому, чого ви ще не вмієте, а ваша чесність і відкритість обов’язково будуть оцінені.
Перший день на новому місці роботи
- У свій найперший робочий день розбийтеся, як то кажуть, в коржик, але не спізнюйтесь ні в якому разі. Переборщувати з дисциплінованістю і приходити набагато раніше початку трудового дня теж ні до чого. Найідеальніший варіант – прийти за десять хвилин до початку роботи.
- При першому спілкуванні з колективом постарайтеся запам’ятати посади і імена всіх співробітників.
Якщо вам потрібно щось дізнатися чи уточнити, то задавайте питання співробітникам, які теж недавно прийшли на це місце роботи. Вони ще пам’ятають, як важко їм було в перші дні, тому з радістю візьмуть участь у вашій адаптації.
- Запитайте, хто з ваших колег воліє, щоб до нього зверталися на “ви”, а кому подобається простіша форма спілкування.
- Ваші перші трудові будні повинні бути максимально інформативними. Запитуйте, просіть поради, цікавтеся. Але постарайтеся дотримуватися балансу між настирливістю і допитливістю, тут важливо не перестаратися.
- Якщо ви не хочете, щоб інші співробітники, користуючись вашим хитким становищем, почали перекладати на вас свої трудові обов’язки, то в перший же день треба запитати у начальства, що ви повинні робити, а що – ні.
- Не намагайтеся сподобатися всім, пам’ятайте, що між звичайним проханням і нахабством існує величезна різниця.
Звикаємо до нового колективу
- Нова людина в колективі завжди оточена увагою: вами цікавляться, придивляються і намагаються зрозуміти, що ви з себе представляєте. Завдяки цьому і у вас є можливість дізнатися, хто чим дихає і як живе, використовуйте це в своїх інтересах.
- У кожному колективі є багата палітра характерів і психотипів: хтось завжди знаходиться в гущі подій, хтось просто пливе за течією, а хтось тихо слідує своїй стратегії. З кожним з цих людей слід спілкуватися по-різному, чітко продумавши лінію поведінки. Але не думайте, що потрібно підлаштовуватися або підлабузнюватися. Якщо ви будете залишатися особистістю в будь-якій ситуації, вас будуть цінувати і поважати набагато більше.
Пам’ятайте, що скромність і боязкість не можна вважати вашими достоїнствами, коли справа стосується роботи. Намагайтеся приховувати ці якості. А ось спокій і незворушність повинні стати вашими вірними супутниками на новому шляху.
- Не питайте нових колег про їхній вік, національність, сімейний стан. Ви можете образити або засмутити людину, самі того не усвідомлюючи. Якщо вам щось захочуть розповісти, то обов’язково розкажуть.
- На початкових етапах постарайтеся більше спостерігати, це значно полегшить вашу роботу в подальшому.
- Стримуйте себе, якщо вам хочеться розкритикувати своїх колег. Пам’ятайте, що група завжди виявиться сильнішою за вас.
- Намагайтеся демонструвати свої кращі якості, переконайте нових колег, що ви не здатні на підлість і ніколи не станете когось підсиджувати.
- Статистика говорить, що адаптація кожного нового співробітника триває близько місяця. Для того щоб повністю освоїтися і заробити авторитет, потрібно не менше півроку. Якщо всі співробітники знаходяться в одній віковій групі, то освоїтися можна набагато легше і швидше.
Бажаєте отримувати цікаві статті в сфері рекрутингу?
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА РОЗСИЛКУ!