Блог

Graphic designers in a meeting

5 порад для ефективного тімбілдінгу

Кажуть, що одна голова — добре, а дві — ще краще. Що вже говорити  про цілу команду, спільна робота якої є злагодженою та правильно координованою?

Не важливо, чи ви займаєтесь власним проектом, чи керуєте відділом у компанії — важливо знати, як керувати командою та мотивувати працівників для досягнення найкращих результатів.

Як же досягти успіху за допомогою команди?

Правила ефективного тімбілдінгу

 1. Правильна комунікація

  Правильне та якісне спілкування — запорука успіху. Зв’язок може вплинути на роботу в команді як позитивно, так і негативно. Відсутність спілкування породжує непорозуміння в команді та неправильне трактування завдань. Чим більшої співпраці та взаємодії вимагають ваші проекти, тим глибшим спілкування має бути. Не варто нехтувати і спілкуванням у неформальних обставинах — можливо, вашій команді необхідні такі заходи для кращого тімбілдінгу.

 2. Дайте кожному члену команди відчути відповідальність

  Делегуйте. Не залишайте усю відповідальність на собі. Кожен член вашої команди повинен мати конкретну роль та якісно виконувати її. Пояснення цих ролей допоможе вашій команді досягти спільної мети. Запитайте себе: «Наскільки чітко наші співробітники розуміють свої ролі? Свої конкретні обов’язки? Де ролі та обов’язки перетинаються між окремими членами команди? Де ролі та обов’язки збігаються з іншими департаментами?»

 1. Заохочуйте до дискусії та активної участі

  Збільшіть залученість членів вашої команди. Переконайтеся, що учасники беруть участь у процесі. Дізнайтесь, що заохочує їх найбільше в цьому процесі. Слідкуйте за тим, на скільки члени команди особисто зацікавлені у досягненні мети. Запитайте себе: Які види діяльності будуть найкращими для ваших членів команди? Які теми для них є актуальними?
 1. Створіть мотивацію та підтримуйте її

  Вмотивована команда з більшою імовірністю якісно виконає всі завдання, що були поставлені перед нею, адже мотивація рухає людину зсередини незалежно від зовнішніх стимулів. Для лідера найголовніше — правильно увімкнути цю мотивацію. Гідна оплата праці, комфортне місце роботи, чітко поставлені цілі, можливість розвиватись професійно та особисто, сприяння співпраці в команді та небайдуже ставлення — все це створює в команді мотивацію та підтримує запал.

 2. Створіть спільні для команди цілі та розвивайте їх

  Дуже важливо — розбити цілі на більш маленькі цілі та кроки. Шлях до успіху команди повинен бути чітко визначеним, послідовним та зрозумілим. Спільне бачення для всіх членів команди є дуже важливим як на етапі створення команди, так і на етапі фінішної прямої. Запитайте себе: «наскільки чітким є наше бачення? Чи всі члени команди мають однакове бачення?» Переконайтеся, що ваші організаційні, проектні та програмні цілі зрозумілі і підтримуються всіма членами команди. Учасники повинні розуміти, як їхні зусилля поєднуються в більші цілі. Запитайте себе: «чи всі члени команди знають, яку роль вони відіграють?»

На сьогодні, робота в команді — важливий тренд. Люди об’єднуються в групи, а компанії долучаються до партнерства. Поєднання людей з різних бекграундів та сфер дає змогу подивитись на проблему з різних боків та знайти нові, креативні та актуальні рішення.

Якщо ви хочете дізнаватись про найновіші тенденції на ринку праці та бути в курсі останніх подій, підпишіться на нашу розсилку! Підписатись на нашу розсилку рекрутингової компанії можна внизу даної сторінки.

Якщо ж у вас виникли запитання до AboutHR з даної теми чи не тільки, Ви можете зв’язатись із нами через онлайн-консультанта або за допомогою електронної пошти.